top of page
Search
  • Slovenia-seura

Pop-up kahvila su 28.8. KLO 13-17, Rauhanasema, Veturitori 3, Pasila

Maksuton sisäänpääsy.


Ystävyysseurat esittelevät oman maansa leivonnaisia ja ruokaherkkuja uudessa koko perheen tapahtumassa. Mukana useita ystävyysseuroja, joilla on kumppanimaita Euroopassa, Afrikassa ja Aasiassa. Seurat tarjoavat kevyillä hinnoilla makupaloja ja antavat myös tietoa.


Tule nauttimaan antimista tai osta mukaan! Käteismaksu.


YSL (Ystävyysseurojen liitto), joka järjestää tapahtuman, tarjoa kaikille kahvit. Tapahtumassa on MUKANA MYÖS SLOVENIA-SEURA.


Hyvät jäsenet, voisiko joku tulla auttamaan meidän seuran pöydälle tai tehdä ruokaa tai leivonnaisia, joita voisimme myydä pöydässämme? Jos on, niin voisitteko ilmoittaa Lenalle <bjrklundlena(ä)gmail.com>.

http://www.ysl.fi/ajankohtaista/tapahtumat/ystavyysseurojen-popup-kahvila

63 views0 comments

Comments


bottom of page