top of page
Search
  • Slovenia-seura

Seuran kulttuuritapahtuma la 10.2.2024 klo 14.00

Paikka: Mestan tila, Mariankatu 17, Helsinki (Mariankadun ja Vironkadun kulma, sisäänkäynti Vironkadun puolelta).


Hyvä kulkuneuvo on raitiovaunu 7 (Kansalliskirjaston pysäkki).Ohjelmaan sisältyy sanoin ja kuvin esittelyä kulttuuritapahtumista Sloveniassa. Iltaan liittyy myös viini- ja kahvitarjoilu. Viinit ovat harvinaisia slovenialaisia viinejä, joita ei Alkosta löydy ja niiden kanssa on mm. suolaisia piirakoita ja alkupaloja. Kahvin kanssa tarjoillaan mm. mustikkapiirakkaa. Pöytään voi toki tuoda tullessaan muutakin, jos haluaa.


Ilmoittautumiset sähköpostilla osoitteeseen bjrklundlena@gmail.com viimeistään perjantaina 9.2.2024 mennessä.


Lämpimästi tervetuloa!
22 views0 comments

Comments


bottom of page