top of page
Search
  • Slovenia-seura

Slovenia-seuran kotimaan viinimatka Ainoa Winery la 16.10.2021

Updated: Aug 18, 2022

Slovenia-seura järjesti 16.10.2021 retken Hollolaan nauttimaan kakku-viinitastingin Ainoa Winery -tilalla.

Seuran perinteinen viinimatka Sloveniaan on jouduttu siirtämään jo kahteen otteeseen koronan vuoksi, mutta löytyy läheltä kotimaastakin kiinnostavia kohteita. Ainoa Winery valmistaa kansainvälisesti palkittuja marjaviinejä, jotka tehdään samoin menetelmin ja laatuvaatimuksin kuin rypäleviinit. Ainoassa tutustuimme viinitilan tuotantoon herkullisella kakku- ja viinitastingillä. Paikallinen leipomo on suunnitellut maistettavien viinien makuihin sopivia suolaisia ja makeita kakkuja. www.ainoawinery.com.


Katso valokuvat>
60 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page